کارگزار ویزا و سفارت

برگزاری نمایشگاه بین المللی

Domestic Tour Agent

خرید بلیط هواپیما ایران ایر (Iran Air)

ایران ایر Iran Air

پرواز به بلیط هواپیما ایران ایر

هواپیمایی ملی ایران در اسفندماه سال ۱۳۴۰ با ادغام دو شرکت قدیمی هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز تاسیس شد و از فروردین ماه سال ۴۱ شروع به کار کرد. این هواپیمایی که بیش از نیم قرن با پرچم ایران فعالیت کرده است، در این مدت فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است. ایران ایر اکنون قدیمی‌ترین هواپیمایی در ایران و یکی از بهترین ایرلاین‌های ایران است که هم ناوگان بزرگ و قدرتمندی دارد، و هم با خرید هواپیماهای جدید ایرباس در سال‌های اخیر به تجهیز و نوسازی ناوگان خود پرداخته است. ایران ایر در حال حاضر پروازهای بسیاری به اروپا و دیگر مقاصد دور و نزدیک، به طور روزانه در برنامه خود دارد. قیمت ارزان بلیط هواپیما ایران ایر یکی از دلایل استقبال ایرانی‌ها و مردم دیگر کشورها به پروازهای هما است. بیشترین پروازهای داخلی ایران ایر از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز و اهواز انجام می‌شود.

راهنمای خرید بلیط پرواز ایران ایر در کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت

برای خرید  شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  بلیط پرواز ایران ایر، کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف ابتدای نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین نمایید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از فشردن دکمه جستجوی پرواز، لیست کاملی از پروازهای ایران ایر برای مسیر مورد نظر شما به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که در لیست پروازهای ایران ایر ، انواع بلیط ارزان ایران ایر و بلیط لحظه آخری ایران ایر نیز برای شما نمایش داده می‌شود . شما این امکان را دارید که به کمک فیلترهای موجود ، لیست پروازها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب نموده و به راحتی رزرو بلیط ایران ایر را در کوتاهترین زمان و به صورت  شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  در کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید. برای پرواز با سیار ایرلاین ها مانند هواپیمایی ایرعربیا نیز می‌توانید نام ایرلاین را در فیلتر ایرلاین‌ها انتخاب کنید.

قبل از رزرو  شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  پرواز ایران ایر بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

دریافت  شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  کارت پرواز ایران ایر

دریافت  شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  کارت پرواز هنوز برای مسافران ایران ایر فراهم نشده است اما مسافران پروازهای ایران ایر در فرودگاه‌های مهرآباد، اهواز، اصفهان و مشهد می توانند از طریق دستگاه‌های خودکار (کیوسک)، شماره صندلی خود را انتخاب و کارت پرواز خود را دریافت کنند و در صورت داشتن بار، برای تحویل بار، بدون ایستادن در صف به کانتر مراجعه کنند و بار خود را تحویل دهند.

کلاس های پروازی هواپیمایی ایران ایر

  هما کلاس

هما کلاس نام بیزنس کلاس ایران ایر است که امکانات و راحتی بیشتری در پرواز برای مسافران فراهم می‌کند و وعده های غذایی بیشتری در اختیار آنها قرار می‌دهد. صندلی ها در این کلاس پروازی عریض‌ترند و مسافران فضای بیشتری نسبت به کلاس عادی در اختیار دارند. وزن بار مجاز در پروازهای خارجی هما در هما کلاس با پروازهای داخلی متفاوت است و برای دارندگان کارت نقره‌ای و کارت طلایی نیز اضافه‌بار رایگان درنظر گرفته شده است.

  اکونومی کلاس

صندلی‌های راحتی عادی و یک وعده غذای رایگان در پرواز، از ویژگی‌های کلاس پروازی عادی ایران ایر یا همان کلاس اکونومی است. میزان بار مجاز کلاس اکونومی ایران ایر در پروازهای مختلف متفاوت است و حتما موقع خرید بلیط ایران ایر باید مورد توجه قرار گیرد.

پروازهای داخلی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر در طول هفته پروازهای زیادی را به بیشتر شهرهای ایران در برنامه پروازی خود دارد. اگر قصد سفر با پرواز ایران ایر را دارید مسیر پروازی مورد نظر خود را از لیست پروازهای داخلی ایران ایر انتخاب کنید و سپس با تعیین تاریخ رفت و برگشت خود، می‌توانید لیستی از پروازهای ایران ایر را به ترتیب از ارزانترین بلیط هواپیما مشاهده نمایید. پروازهای داخلی ایران ایر شامل پروازهای لحظه آخری ایران ایر، پروازهای چارتری ایران ایر، پروازهای نرخ ویژه ایران ایر و پروازهای سیستمی ایران ایر است. بلیط مسیرهای داخلی هواپیمایی ایران ایر که می‌توانید  از طریق وبسایت یا  شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  خریداری نمایید عبارتند از :

  بلیط هواپیما تهران مشهد ایران ایر

 بلیط هواپیما بندرعباس تهران ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران بیرجند ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران رشت ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران نوشهر ایران ایر

 بلیط هواپیما شیراز بندرعباس ایران ایر

 بلیط هواپیما اهواز تهران ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران بم ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران خوی ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران یزد ایران ایر

 بلیط هواپیما شیراز تهران ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران سبزوار ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران ایلام ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران اردبیل ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران تبریز ایران ایر

  بلیط هواپیما مشهد اصفهان ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران رامسر ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران کیش ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران ساری ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران دزفول ایران ایر

 بلیط هواپیما بندرعباس شیراز ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران گرگان ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران اهواز ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران بندرلنگه ایران ایر

 بلیط هواپیما اصفهان شیراز ایران ایر

  بلیط هواپیما شیراز کیش ایران ایر

 بلیط هواپیما مشهد ساری ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران زاهدان ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران چابهار ایران ایر

 بلیط هواپیما بوشهر اصفهان ایران ایر

 بلیط هواپیما شیراز قشم ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران کرمانشاه ایران ایر

 بلیط هواپیما اصفهان اهواز ایران ایر

 بلیط هواپیما ساری مشهد ایران ایر

  بلیط هواپیما تهران قشم ایران ایر

 بلیط هواپیما زاهدان چابهار ایران ایر

 بلیط هواپیما شیراز آبادان ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران ارومیه ایران ایر

 بلیط هواپیما آبادان اصفهان ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران بوشهر ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران آبادان ایران ایر

 بلیط هواپیما تبریز ساری ایران ایر

 بلیط هواپیما گرگان مشهد ایران ایر

 بلیط هواپیما لار تهران ایران ایر

 بلیط هواپیما شیراز بندرلنگه ایران ایر

 بلیط هواپیما اهواز تبریز ایران ایر

 بلیط هواپیما یزد بندرعباس ایران ایر

 بلیط هواپیما تهران سنندج ایران ایر

 بلیط هواپیما جهرم تهران ایران ایر

 بلیط هواپیما لامرد شیراز ایران ایر

 بلیط هواپیما بیرجند مشهد ایران ایر

 بلیط هواپیما پارس آباد ایران ایر

پروازهای خارجی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر علاوه بر پروازهای داخلی، در ایام هفته به طور منظم پروازهایی به مقاصد خارجی نیز در برنامه پروازی خود دارد. مقاصد خارجی پروازهای ایران ایر بسیاری از شهرهای اروپایی، آسیایی و خاورمیانه را شامل می‌شود. بلیط مسیرهای خارجی هواپیمایی ایران ایر که می‌توانید  از طریق وبسایت یا اپلیکیشن کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  خریداری نمایید عبارتند از :

  بلیط پرواز تهران آنکارا ایران ایر

 بلیط پرواز تهران استانبول ایران ایر

  بلیط پرواز تهران بمبئی ایران ایر

 بلیط پرواز تهران کراچی ایران ایر

 بلیط پرواز تهران باکو ایران ایر

 بلیط پرواز تهران بیروت ایران ایر

 بلیط پرواز تهران کویت ایران ایر

 بلیط پرواز تهران میلان ایران ایر

 بلیط پرواز تهران وین ایران ایر

 بلیط پرواز تهران فرانکفورت ایران ایر

 بلیط پرواز تهران کلن ایران ایر

 بلیط پرواز تهران هامبورگ ایران ایر

 بلیط پرواز تهران پاریس ایران ایر

 بلیط پرواز تهران دبی ایران ایر

 بلیط پرواز تهران لندن ایران ایر

 بلیط پرواز تهران آمستردام ایران ایر

بلیط پرواز تهران گوتنبرگ ایران ایر

  بلیط پرواز تهران استکهلم ایران ایر

 بلیط پرواز تهران ازمیر ایران ایر

  بلیط پرواز مشهد کویت ایران ایر

 بلیط پرواز مشهد بیروت ایران ایر

  بلیط پرواز تبریز باکو ایران ایر

  بلیط پرواز اصفهان کویت ایران ایر

  بلیط پرواز شیراز کویت ایران ایر

  بلیط پرواز شیراز دوحه ایران ایر

  بلیط پرواز شیراز دبی ایران ایر

  بلیط پرواز بندرعباس دبی ایران ایر

  بلیط پرواز لار دوحه ایران ایر

  بلیط پرواز لار کویت ایران ایر

بار دستی مجاز هواپیمایی ایران ایر

مسافران ایران ایر در کلاس پروازی اکونومی مجاز به حمل یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن ۵ کیلوگرم هستند. در کلاس پروازی بیزنس یا هما کلاس، مسافران مجاز به حمل یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن ۷ کیلوگرم هستند. ابعاد بار دستی باید حداکثر ۵۶ در ۴۵ در ۲۵ سانتی متر باشد و نباید بیشتر از ۱۱۵ سانتی متر (طول + عرض + ارتفاع) شود. بار دستی مجاز مسافر در پروازهای خارجی و داخلی تفاوتی ندارد.

هواپیمایی ایران ایر را می توان نخستین شرکت هواپیمایی ملی ایران دانست که در اسفند سال ۱۳۴۰ تاسیس شده و همچنان نیز فعالیت دارد. زمان شروع به کار این ایرلاین از فروردین سال ۱۳۴۱ گفته می شود. دفتر هواپیمایی شرکت هما یا ایران ایر به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی داخلی در فرودگاه مهرآباد قرار دارد. این شرکت تا سال ۱۳۶۰ به همین نام خوانده می شد اما بعد از انقلاب اسلامی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر نام دارد؛ با این وجود نام بین المللی این شرکت همچنان بی تغییر و به صورت ایران ایر در سطح جهان شهرت دارد. اکنون بیش از ۶۰ درصد سهام و مدیریت این شرکت متعلق به دولت است و بقیه سهام به مردم واگذار گردیده است. در دفتر هواپیمایی ایران ایر بیش از ۹ هزار نفر پرسنل مشغول به فعالیت هستند که شامل ۱۲۰۰ نفر خدمه پرواز، ۱۷۰۰ نفر تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیما و حدود ۱۹۰۰ نفر نیز کارمندان بخش خدماتی هستند. بلیط هواپیمای شرکت ایران ایر نسبت به سابقه این شرکت و خدمات ارائه شده از قیمت مناسبی برخوردار است و به بسیاری از مقاصد داخلی و خارجی پرواز دارد. بدین جهت مشتریان زیادی در هنگام سفر و خرید بلیط هواپیما این شرکت را انتخاب می کنند و پرواز ایمنی را تجربه می کنند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر نخستین ایرلاین کاملا ایرانی است.

تاریخچه هواپیمایی ایران ایر

اولین شرکت هواپیمایی در ایران به نام ایرانین ایرویز بود که توسط گروهی از تجار و بازرگانان ایرانی در سال ۱۹۴۲ برای جابجایی مسافر و بار در مسیر های داخلی و منطقه ای آغاز به فعالیت کرد. اندکی بعد، در سال ۱۹۵۴ شرکت هواپیمایی خصوصی دیگری با نام پرشین ایرسرویسز (پارس) در تهران در زمینه حمل بار تاسیس شد که بعدها به جابجایی مسافر در خطوط داخلی اقدام و از سال ۱۹۶۰ نیز پرواز های بین المللی در مسیرهای اروپایی را آغاز کرد. در سال ۱۹۶۲ شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) با نام بین المللی IRAN AIR از ادغام این دو شرکت پایه‌گذاری شد و در سال ۱۹۶۴ با عضویت در یاتا اولین پرواز خود را در مسیر تهران – بیروت انجام داد. با شروع دهه ۷۰ میلادی و اضافه شدن چندین هواپیمای بوئینگ به ناوگان هوایی این شرکت وارد دوران طلایی خود شد و با ورود چندین هواپیمای بی نظیر روز به روز توسعه و گسترش یافت. در اواخر دهه ۷۰ به بیش از ۳۰ مقصد داخلی و بین المللی پرواز روزانه انجام می گرفت و در سال ۱۹۷۶ میلادی پس از شرکت استرالیایی کوانتاس عنوان ایمن ترین شرکت هوایی جهان را از آن خود کرد. پس از انقلاب نیز برخی تغییرات در پروازهای بین المللی باعث شد تا تعدادی از پروازها کنسل شود و رفت و آمد به برخی از مقصدها قطع شود. اکنون با پرواز به بیش از ۶۰ مقصد داخلی و خارجی سالانه بیش از ۶ میلیون مسافر را جا به جا می‌کند.

لوگوی شرکت ایران ایر

هما مخفف شده هواپیمایی ملی ایران است و لوگوی این شرکت از طرح پرنده اساطیری هما در تخت جمشید الهام گرفته شده است. این پرنده ۳ ویژگی حیوانات مختلف را دارد؛ سر عقاب، گوش گاو و یال اسب. این نشان به رنگ آبی پررنگ بوده و بر روی دم هواپیماها دیده می شود. این برند زیبا در سال ۲۰۱۳ توسط آژانس خبری حمل و نقل هوایی به دلیل سادگی و جذابیت خاص به عنوان ۳۰ لوگوی برتر هواپیمایی در جهان انتخاب شد.

مقاصد داخلی و خارجی شرکت هواپیمایی ایران ایر

مقاصد داخلی هواپیمایی ایران ایر عبارتند از ارومیه، تبریز، رشت، کرمانشاه، ساری، گرگان، مشهد، بیرجند، کرمان، زاهدان، چابهار، قشم، کیش، بندرلنگه، لار، یزد، بندرعباس، شیراز، بوشهر، آبادان، اهواز، اصفهان، اردبیل و مشهد.

مقاصد خارجی هواپیمایی ایران ایر نیز عبارتند از مقاصد اروپایی مانند مسکو، آنکارا، استانبول، رم، کلن، میلان، وین، هامبورگ، پاریس، آمستردام، لندن، گوتنبرگ، استکهلم و فرانکفورت. مقاصد آسیایی مانند کوالالامپور، دبی، بمبئی، کراچی، پکن، تاشکند، دوحه، کویت، نجف، بیروت، دمشق.

ایران ایر یا هما با سابقه ترین ایرلاین ایرانی است.

کلاس های پروازی هواپیمایی ایران ایر

هما کلاس: یکی از کلاس های ایران ایر است که امکانات و راحتی بیشتری برای مسافران خود فراهم می‌ کند و وعده های غذایی در اختیار میهمانان قرار می‌دهد، همچنین صندلی ها عریض تر و راحت تر هستند. بار مجاز در پرواز خارجی در هما کلاس نیز با پروازهای داخلی متفاوت است.

اکونومی کلاس: صندلی های راحت به همراه یک وعده غذای رایگان از ویژگی های کلاس اکونومی به شمار می رود. میزان بار مجاز کلاس اکونومی ایران ایر نیز در پروازهای مختلف متفاوت است. همچنین کلاس اکونومی به عنوان ارزان ترین نوع بلیط را داراست.

بار مجاز حمل در شرکت هواپیمایی ایران ایر

هر مسافر در پرواز معراج یا ایران ایر خود با کلاس اکونومی و هما کلاس در پروازهای داخلی مجاز به حمل ۲۰ تا ۳۵ کیلوگرم و در پروازهای خارجی نیز ۳۰ تا ۴۵ کیلوگرم است.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی ایران ایر

وزن بار مجاز و بار همراه مسافر در بلیط مسافر قید شده است و در صورت همراه داشتن چمدان‌ها و بارهای با وزن بیشتر از وزن مجاز، مسافر ملزم به پرداخت اضافه بار خواهد بود. اضافه بار کل مسیر پرواز تا مقصد نهایی باید در مبدأ پرداخت شود. به طور معمول، بار مجاز در کلاس پروازی عادی (اکونومی) ۳۰ کیلوگرم و بار مجاز برای مسافران هما کلاس (بیزنس) ۴۰ کیلوگرم است.

بار مجاز همراه مسافر در مسیرهای بین المللی “هما” در ادامه مسیر از / به آمریکا و کانادا با شرکت های هوایی لوفت هانزا LH ، ترکیش TK و ایرکانادا AC به صورت دو بسته و هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم است.

بار مجاز مسافران “هما” در ادامه مسیر با شرکت های هواپیمایی اتریش OS ، آلیتالیا AZ ، ویرجین آتلانتیک VS و ک ال ام KL از / به آمریکا و کانادا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم است.

بار مجاز مسافران “هما” در ادامه مسیر با شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز BA از / به کانادا دو بسته هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم و از / به آمریکا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم است.

ناوگان هوایی هواپیمایی ایران ایر

از جمله هواپیماهای این شرکت هوایی می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A300

  ایرباس A310

  ایرباس A320

  ایرباس A321

  ایرباس A330

  ATR 72

  بوئینگ ۷۳۷

  بوئینگ ۷۴۷

  فوکر ۱۰۰

  مک دانل داگلاس MD-82

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی ایران ایر

نام ایرلاین: ایران ایر – هما

کد IR :IATA

سال تاسیس: ۱۳۴۰

مقر اصلی: فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه امام خمینی تهران

خرید بلیط ایران ایر داخلی

هواپیمایی ایران ایر هما

رزرو پرواز داخلی

خرید بلیط ایران ایر خارجی

پرواز خارجی هما

رزرو بلیط هواپیما خارجی

درباره ایران ایر

هواپیمایی هما ایران

ایران ایرویز در سال ۱۳۲۵ بعد از جنگ جهانی دوم شروع به کار کرد و در طول ۱۷ سال به مهم‌ترین شرکت هواپیمایی داخلی تبدیل شد. در سال ۱۳۳۳ خط هوایی دیگری به نام پرشین ایرویز یا پارس با هدف باربری بین ایران و اروپا شروع به فعالیت کرد. فروردین سال ۱۳۴۱ با ادغام ایران ایرویز و پرشین ایرویز، شرکت هواپیمایی ملی ایران یا هما با هدف پوشش نیازهای حمل‌ و نقل هوایی داخل تاسیس شد.

میزان بار قابل حمل در هر مسیر بسته به پرواز و نوع بلیط متغیر است و روی بلیط هواپیما صادر شده قابل مشاهده است و مسافر ملزم به پرداخت هزینه و ۹% ارزش افزوده به ازای هر کیلوگرم بار اضافه می‌باشد. وزن حیوانات با احتساب قفس و بسته‌بندی مربوط محاسبه می‌شود و وزن پرندگان ۲ برابر وزنشان محاسبه می‌شود. فقط توجه داشته باشید که حمل حیوانات خانگی فقط در انبار هواپیما امکان‌پذیر می‌باشد.

ایران ایر یا هما با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است. دفتر مرکزی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد قرار دارد و قطب این شرکت برای پروازهای بین‌المللی، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و برای پروازهای داخلی، فرودگاه بین‌المللی مهرآباداست. در سال ۱۳۹۳ این شرکت هواپیمایی به ۹۱ مقصد داخلی و خارجی پرواز داشته است.

نوزادان با سن کمتر از یک هفته، بارداری از هفته ۳۲ به بعد، مسافرانی با احتمال فوت در پرواز، مسافرانی که از گچ‌گیری یکی از اعضای بدنشان کمتر از ۴۸ ساعت گذشته باشد، مسافرانی که بدلیل شرایط فیزیکی توانایی استفاده از صندلی هواپیما در هیچ حالتی نیستند، بیماران روانی که غیرقابل کنترل هستند و وضعیت پرواز را به خطر می‌اندازند و مسافرانی از قبول مقررات ایرلاین و اجرای آنها امتناع می‌کنند؛ نمی‌توانند با این شرکت هواپیمایی سفر کنند.

ایرلاین محبوب بلیط هواپیما

به جز هما، از چه ایرلاینی بلیط بخریم؟

بلیط هواپیما ایران ایر

بلیط هواپیما ایران ایر

ایران ایر یکی از برترین ایرلاین های ایرانی

بلیط هواپیما قطر

بلیط هواپیما قطر

رزرو بلیط ایرلاین قطر

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان

بلیط هواپیمایی ماهان

هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات

رزرو بلیط امارات

هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان

رزرو هواپیمایی آسمان

هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش

بلیط هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی اتریشی

هواپیمایی اتریشی

رزرو بلیط هواپیمایی اتریشی

ایران ایر یا هما با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است. ایران ایر کارگوزیرمجموعه این شرکت است که پروازهای باری به ۲۰۰ مقصد برنامه‌ریزی‌شده و ۵ مقصد چارتر را انجام می‌دهد. دفتر مرکزی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد وقطباین شرکت هواپیمایی برای پروازهای بین‌المللی، فرودگاه بین‌المللی امام خمینیو برای پروازهای داخلی،فرودگاه بین‌المللی مهرآباداست. هواپیمایی ایران «ایرانین ایرویز» در اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۵ تاسیس گردید و اولین خدمات مسافرت هوایی خود را در مسیر تهران به مشهد مقدس و پس از جنگ جهانی دوم آغاز نمود. درطول ۱۷ سال (از سال۱۳۲۴ تا ۱۳۴۱) و به تدریج با دارا بودن تنها چند پرواز بین المللی به مهمترین خط هوایی داخلی تبدیل شد.

در سال ۱۳۳۳ خط هوایی خصوصی دیگری تحت عنوان ” پرشین ایرویز”یا “پارس” تاسیس گردید. در ابتدا، خط هوایی “پرشین ایرویز” فقط وظیفه حمل باربه اروپا را به عهده داشت. وضعیت جغرافیایی کشور ایران و گسترش وسیع آن، دور بودن مراکز نسبتاً پرجمعیت از یکدیگر، کمبود وسیله ی نقلیه اعم از جاده ای و ریلی، لزوم ارتباط سریع و مطمئن سازمان های علمی و دولتی و از همه مهمتر نبود یک شبکه منظم با قابلیت های بالا در راستای احیای حقوق متقابل هوایی با سایر کشورها و همچنین تامین رفاه و آسایش بیشتر ملت ایران، همه و همه شرایطی را فراهم سا خت تا هیات وزیران در تاریخ بیست و یکم بهمن سال ۱۳۴۰، پیشنهاد وزیر راه را مبنی بر تاسیس یک شرکت هواپیمایی متعلق به ملت، به تصویب برساند.

تاسیس هواپیمایی هما

در پی اتخاذ این تصمیم شرکت هواپیمایی ملی ایران در تاریخ پنجم اسفند ماه سال ۱۳۴۰ با ادغام دو شرکت هواپیمایی “ایرانین ایرویز” و “پرشین ایرویز” و ایجاد خط هوایی جدیدی با نام “هواپیمایی ملی ایران” با علامت اختصاری و سمبل “هما” تاسیس شد و از فروردین ماه سال ۱۳۴۱ فعالیت های خود را آغاز نمود. از جمله اهداف اولیه ی تاسیس “هما”، پوشش احتیاجات حمل و نقل هوایی داخل کشور همراه با رعایت بیشتر اصول ایمنی پروازی و برقراری سرویس‌های حمل و نقل هوایی با کشورهای هم جوار و دور دست، ضمن مراعات همزمان قراردادهای متقابل مبانی تجاری و مصالح کشور بود.

دفاتر فروش، خدمات فرودگاهی و بار ایران ایر

خرید اینترنتی بلیط ایران ایر

دفتر مرکزی فروش ایران ایر

کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  در تهران

کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  در فرودگاه مهرآباد

کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  در فرودگاه امام خمینی

روابط عمومی ایران ایر (هما)

باشگاه مسافران وفادار هما

شرکت خدمات فرودگاهی هما

خدمات بار ایران ایر (IranAir Cargo)

دفاتر فروش ایران ایر و کارگو هما در آلمان

کارگزاری هواپیمایی دفتر فروش ایران ایر  پارسا گشت با شماره مستقیم   ۰۲۱۵۷۷۴۹ نمایندگی ایران ایر پارسا گشت  در فرانکفورت

دفتر ایران ایر در فرودگاه فرانکفورت

دفتر ایران ایر در هامبورگ

کارگو ایران ایر در فرانکفورت

سایر دفاتر فروش ایران ایر در سرتاسر جهان

معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما)

معرفی هواپیمایی ایران ایر

مقاصد پرواز هواپیمایی ایران ایر

پروازهای داخلی هما

پروازهای اروپایی هما

پروازهای آسیایی هما

کلاس‌های پرواز و انواع بلیط ایران ایر

شرایط صدور، استرداد و انواع بلیت هواپیمای هما

هزینه انواع بلیت و حق رزرو صندلی

شرایط استرداد بلیت هواپیمای ایران ایر

شرایط صدور بلیت پرواز یک‌طرفه به مقصد بین‌المللی

ویژگی‌ها و مشخصه‌های بارز ایران ایر

خانواده هواپیمایی ملی ایران (هما)

هما پیرول؛  فیش حقوقی هما

مقاصد پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر

پروازهای داخلی هما

پروازهای داخلی به شهرهای اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، آبادان، بندر عباس، بندر لنگه، بوشهر، بیرجند، تبریز، چابهار، خرم آباد، رشت، زاهدان، ساری، شیراز، قشم، کرج، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، لار، مشهد و شهر یزد

پروازهای اروپایی هما

پروازهای اروپایی به شهرهای استکهلم، آمستردام، پاریس، رم، فرانکفورت، کپنهاگ، کلن، گوتنبرگ، لندن، میلان، وین و هامبورگ

پروازهای آسیایی هما

پروازهای آسیایی به شهرهای استانبول، آنکارا، باکو، بانکوک، بغداد، بمبئی، بیروت، پکن، تاشکند، جده، دبی، دمام، دمشق، دوحه، کراچی، کوآلالامپور، کربلا، کویت، منامه، مسکو، نجف

کلاس‌های پرواز و انواع بلیط هواپیمای ایران ایر

بیزنس کلاس ایران ایر (هما کلاس): صندلی‌های عریض‌تر، فضای بیشتر، امکانات و راحتی بیشتر، وعده غذایی بهتر و بار مجاز بیشتر در پرواز)

هما کلاس I (آی) با اعتبار ۳ ماه و بار مجاز ۳۰ کیلوگرم در پرواز داخلی و ۴۰ کیلوگرم در پروازهای خارجی

هما کلاس C با اعتبار ۱ سال و ۳۰ کیلوگرم بار مجاز در پروازهای داخلی و ۴۵ کیلوگرم در پرواز خارجی

هما کلاس J با اعتبار ۱ سال و بار مجاز ۳۵ کیلوگرم در پروازداخلی و ۵۰ کیلوگرم در پرواز خارجی

 اکونومی کلاس (کلاس معمولی): صندلی‌های راحت عادی و یک وعده غذای رایگان)

اکونومی کلاس L با اعتبار ۱ ماه، ۲۰ کیلوگرم بار مجاز در پرواز داخلی و ۳۰ کیلوگرم در پرواز خارجی

اکونومی کلاس N  با ۱ ماه اعتبار، بار مجاز ۲۰ کیلوگرم در پروازهای داخلی و  ۳۰ کیلوگرم در پروازهای خارجی

کلاس اکونومی M  با اعتبار ۱ ماهه، ۲۰ کیلوگرم بار مجاز برای پرواز داخلی و ۳۰ کیلوگرم برای پرواز خارجی

کلاس اکونومی Q با ۳ ماه اعتبار، ۲۰ کیلوگرم بار مجاز در پرواز داخلی و ۳۰ کیلوگرم در پرواز خارجی

کلاس اکونومی V با اعتبار ۱ ماه، بار مجاز ۲۵ کیلوگرم برای پروازهای داخلی و ۳۰ کیلوگرم برای پروازهای خارجی

​​کلاس اکونومی Y با ۱ ماه اعتبار و بار مجاز ۳۰ کیلوگرم در پرواز داخلی و ۳۵ کیلوگرم در پرواز خارجی

نکات وزن مجاز بار همراه مسافر:

* با دریافت کارت طلایی، نقره‌ای و آبی از طریق باشگاه مسافران وفادار هما (سایت) می‌توانید مقدار بار بیشتری را به صورت رایگان با خود حمل کنید. (کارت طلایی ۵۰ کیلوگرم و کارت نقره‌ای ۴۰ کیلوگرم)

** چمدان و بار مجاز برای ورود به کابین ۵ کیلوگرم می‌باشد.

*** برخی از مسیرهای پرواز از جمله کانادا و آمریکا برای حمل بار شرایط ویژه‌ای دارند.

شرایط صدور، استرداد و انواع بلیت هواپیمای هما بر اساس سن مسافر

هزینه انواع بلیت و حق رزرو صندلی

هزینه بلیت کودک ۷۵٪ از بهای بلیت یک بزرگسال در پروازهای بین‌المللی و در پروازهای داخلی نیم‌بها می‌باشد. (با حق رزرو صندلی)

هزینه بلیت نوزادان ۱۰٪ از بهای بلیت بزرگسال (بدون حق رزرو صندلی) می‌باشد.

بلیت بزرگسال: مسافران بالای ۱۲ سال Adults

بلیت کودک: کودکان ۲ تا ۱۲ سال Children

بلیت نوزاد: نوزادان زیر ۲ سال Infants

شرایط استرداد بلیت هواپیمای ایران ایر

معمولا بلیت‌های صادر شده به صورت چارتر، غیرقابل استرداد هستند ولی بلیت صادر شده سیستمی در داخل و خاج از کشور (در همان شعبه قابل استرداد) بوده و در صورت بروز مشکل می‌توانید (واحد استرداد اداره تهران) تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای استرداد بلیت: مسافران با کارت شناسایی معتبر و شماره بلیت خود می‌توانند اقدام به استرداد بلیت در دفتر صادرکننده نمایند. (با وکالت معتبر از طرف مسافر نیز این امکان وجود دارد)

شرایط صدور بلیت پرواز یک‌طرفه به مقصد بین‌المللی

اخذ گذرنامه کشور مقصد

اخذ کارت اقامت کشور مقصد

اخذ ویزای شنگن نوع D یا ویزای دانشجویی

ویژگی‌ها و مشخصه‌های بارز هواپیمایی ایران ایر

 یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی فعال در خاورمیانه (از ۱۳۴۱ شمسی)

تعداد دفاتر فروش بسیار زیاد هواپیمایی هما در سرتاسر جهان که فهرست و مشخصات تماس آنها در زیر آمده است. (۲۳ شعبه داخلی و ۴۱ دفتر نمایندگی بین‌المللی)

دریافت مجوز جابجایی محموله‌های بار و پستی به فرودگاه‌های اروپا (مجوز ACCC3) در سال ۱۳۹۳

مدیریت و همچنین ۶۰ درصد از سهام  هواپیمایی ایران ایر متعلق به دولت و ۴۰ درصد به صورت سهام به مردم واگذار شده است.

معمولا بخش اعظم انتقال حجاج و زائران خانه خدا از طریق هواپیمایی هما انجام می‌شود.

هواپیمایی ایران ایر حدود ۹ هزار نفر پرسنل دارد.

خانواده هواپیمایی ملی ایران (هما)

در گذشته، علاوه بر شرکت حمل و نقل هوایی بار “ایران ایر کارگو”، شرکت هواپیمایی “ایران ایرتور” و “گروه هتل‌های هما” نیز از خانواده هما بودند که به علت مشکلات مالی فروخته و واگذار شدند. “گروه هتل‌های هما” به سازمان تأمین اجتماعی و “هواپیمایی ایران ایرتور” به بخش خصوصی فروخته شدند. درحال حاضر “ایران ایر کارگو” با ناوگانی متشکل از سه فروند هواپیما وظیفه حمل و نقل بار برای هما را بر عهده دارد.

هما پیرول؛  فیش حقوقی کارکنان شرکت هواپیمایی هما

برای دریافت فیش حقوق کارکنان هواپیمایی ایران ایر از سایت شرکت خدمات فرودگاهی هما ابتدا وارد لینک زیر شوید :

http://homaas.ir/roundcube

نام کاربری: h@homaas.irکدپرسنلی

رمزعبور پرسنل استخدام ۱۳۹۷ به بعد: Homaکد ملی

رمز عبور پرسنل استخدام ۱۳۹۷ به قبل: کد ملی

توجه: کد پرسنلی مربوط به شرکت خدمات فرودگاهی هما می باشد

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من